SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO
Z OKAZJI ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH
Umiłowani Siostry i Bracia, Kochani Kapłani!
Przed nami uroczystość święceń, która jest jednym z
najważniejszych wydarzeń dla
naszej diecezjalnej wspólnoty, radującej się z nowych kapłanów. W tym roku, w
sobotę 23 maja o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie, udzielę święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom, których Pan powołał z Waszych rodzin i parafii, gdzie przyszli kapłani dojrzewali do decyzji oddania się na służbę Bogu.
Dziękuję zatem rodzinom oraz wspólnotom parafialnym za stworzenie atmosfery
wiary, pomagającej w odkrywaniu powołania. Słowa wdzięczności za trud formacji składam również Księdzu Rektorowi, Moderatorom, Profesorom i Ojcom Duchownym naszego Pelplińskiego Seminarium.
Zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji, zwłaszcza starszych, chorych i
cierpiących do otoczenia modlitewną troską przyszłych kapłanów, szczególnie
w ostatnich dniach przygotowań do święceń.
Ze względu na obowiązujące przepisy państwowe, udział w Mszy Świętej
z udzieleniem sakramentu święceń mogą wziąć tylko osoby, które otrzymały imienne zaproszenie. Wszystkich pozostałych zachęcam do łączności z nami za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie diecezjalnej oraz Radia Głos.
Przy tej okazji, szczególne słowa pragnę skierować również do ludzi młodych,
którzy rozważają w swoim sercu pójście za Chrystusem, aby głosić Ewangelię
współczesnemu światu. Zapraszam Was – Młodzi Przyjaciele – do pozytywnej odpowiedzi na wezwanie Pana i wybranie drogi powołania. Nie lękajcie się oddać życia Jezusowi, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.
Zatroskanym o powołania kapłańskie oraz wszystkim dobrodziejom naszego
Pelplińskiego Seminarium z serca błogosławię.
+Ryszard Kasyna
Biskup Pelpliński