na niedzielę 10.10.2021Rr.

1. Różaniec jest modlitwą, która otwiera dla ludzi Serce matki Bożej. Zapraszam więc do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach oraz podczas nabożeństw odprawianych w kościele. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież.

1. Przez cały październik Róże Różańcowe przyjmują nowych członków do swych wspólnot. Można, zawsze po nabożeństwie różańcowym, zgłosić swój akces w zakrystii lub bezpośrednio u Pań zelatorek.

1. Zaproszenie do Żywego Różańca jest powołaniem do realizacji misji modlitewnej w Kościele. Słysząc takie zaproszenie, pomyśl o tym, że to może właśnie CIEBIE Maryja prosi o udział w tym pobożnym dziele.

1. Dzisiaj na Mszy Św. o 11;15 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.

1. Również dzisiaj obchodzimy w całej Polsce Dzień Papieski. Z tej okazji, jak co roku, przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Papieską Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia uczniom i studentom z rodzin mniej zamożnych.

1. W środę 13.października odmówimy Różaniec Fatimski:
  • Będzie to ostatnie w tym roku nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej
  • Rozpoczęcie po Mszy Św. o godz. 16;30
  • Przynosimy ze sobą świece
  • Przed nabożeństwem można składać na karteczkach intencje do Matki Bożej

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, na potrzeby naszej parafii.

1. Przy figurze św. Antoniego wyłożone są karteczki na Wypominki Listopadowe i na Msze Święte Zbiorowe na 2.listopada

1. W biurze parafialnym przyjmowane są intencje mszalne na następny rok oraz wypominki roczne, których nowa tura rozpocznie się 1.listopada. Ponieważ w naszej parafii trudno zamówić intencję mszalną w krótkim terminie, wszystkim, którzy mają wybrane konkretne daty i rocznice, można podpowiedzieć, że już dzisiaj rezerwujemy terminy do końca przyszłego roku.

1. Pielgrzym i kalendarze na rok 2022 dostępne są na stoliku przy wyjściu z kościoła