na   XX  Niedzielę  Zwykłą  14.08.2022r.

1. Dziś II niedziela miesiąca sierpnia..Kolekta na potrzeby naszej parafii.Bóg zapłać.
  2. Jutro 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP-Matki Bożej Zielnej.Msze świete jak w niedzielę.Po każdej mszy świętej uroczyste błogosławieństwo kłosów zbóż,ziół i kwiatów.To również Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą w 1920r.

3.W przyszłą niedzielę na mszy św.o godz.10:00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie w Urząd proboszcza ks.Ireneusza Machuta.Zapraszam.

1. Trwamy w miesiącu sierpniu,w miesiącu intensywnej pracy na roli,pielgrzymek maryjnych,świąt narodowych i religijnych,więc otoczmy te wszystkie dzieła gorącą modlitwą i naszą ludzką życzliwością.
  2. W tym tygodniu wspominamy:w poniedziałek-Wniebowziecie BMP;we wtorek św.Stefana króla Węgier; w środe św.Jacka prezbitera;w sobote św.Bernarda Opata i dr.Kościoła, patrona diecezji naszej i miasta Pelplin;

1. Zapowiedzi przedślubne:

Alicja Marta Rewa panna zam.Gostycyn Okrężna 17 i Emil Langowski kawaler zam.Wielka Klonia 80  zap.III

1. Wszystkim parafianom, gościom i wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa.
  2. Na zakończenie każdej Mszy Św. odmawiamy naszą modlitwę do św. Rozalii

9.W środy mamy różaniec przed mszą św. i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy

1. Codziennie, za przyczyną św. Siostry Faustyny, modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.