na niedzielę  09.02.2020r.

1. We wtorek 11.lutego, we wspomnienie NMP z Louredes, przypada Światowy Dzień Chorego. Po Mszy Św. 830 będziemy się modlić za chorych z naszej wspólnoty. Natomiast parafialny dzień chorych celebrujemy zawsze w czasie rekolekcji wielkopostnych, udzielając sakramentu namaszczenia chorych kościele.

1. W środę 12.lutego przypada 3.rocznica śmierci śp. Ks. Stanisława Jahnsa. Msza Św. w jego intencji, ofiarowana od Margaretek, odprawiona będzie tego dnia o godz. 1600. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym ks. Stanisławie

1. 23 lutego o godz. 16.00 odbędzie się w Tucholskim Ośrodku Kultury bal karnawałowy dla dzieci z naszego dekanatu, który poprowadzi profesjonalny wodzirej Marceli Matecki z Torunia. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież ze scholi, ministrantów lub grup młodzieżowych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bal potrwa do godziny 18.00. Zgłoszenia w biurze parafialnym.

1. Zgodnie z prośbą ks. biskupa, kolekta za tydzień przeznaczone będzie na remont naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

1. W związku ze zmianami i znaczną podwyżką opłat za śmieci z cmentarza, bardzo proszę o dokładne segregowanie śmieci. W niedługim czasie przy parkingu pojawi się miejsce na tzw. kompostownik, ale już dzisiaj proszę by nie składać odpadów zielonych, kwiatów, ziemi kwiatowej, części wiązanek i wieńców do dużego kontenera. Warunek jest taki, że trzeba oddzielić wcześniej wszystkie plastiki, doniczki, folie itp. – te rzeczy składamy w pojemnikach, części nadające się na kompost – obok. Dużą ulgą jest też oddawanie śmieci przy własnej posesji – jeżeli ktoś ma możliwość, proszę, żeby pozostałości po zniczach, plastiki i szkła … zabierać do domowych śmietników.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele gospodarcze i remontowe naszej parafii.

1. Zmarła + Felicja Dullek z Kamienicy, pogrzeb będzie w poniedziałek o 12;00.

1. Pielgrzym… i Mały Pielgrzym