Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 18.07.2021r.

1. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w każdą niedzielę na godz. 7;35.

1. Dzisiaj rozpoczyna się doroczny Tydzień Św. Krzysztofa. W tym czasie przypominamy o zasadach bezpieczeństwa i kultury poruszania się po drogach. Modlimy się za wszystkich kierowców, przewoźników, pielgrzymów i podróżujących. Poświęcenie pojazdów będzie na zakończenie tego tygodnia w następną niedzielę 25.lipca.

1. Ofiary zebrane przy święceniu pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach prowadzonej przez MIVA Polska akcji: 1.grosz za 1.bezpiecznie przejechany kilometr na drodze.

1. Tradycyjnie 31.lipca w naszej parafii na nocleg zatrzyma się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, liczba pielgrzymów jest ograniczona. Nocleg zapewniony będzie dla nich w szkole, księża nocować będą na plebanii.

1. Przyszła niedziela 25 lipca br. będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać , że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.

1. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka + Zofia Górecka z Gostycyna

1. Dzisiaj rozpoczynam tygodniowy urlop – do przyszłego poniedziałku włącznie. Zmieni się przez to porządek odprawianych nabożeństw, a Biuro Parafialne będzie w tym czasie nieczynne. Dyżur duszpasterski pełni ks. Tadeusz Stajkowski /tel.692 804 042/

1. Pielgrzym…