Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 06.06.2021r.

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się z organizację i uświetnienie Uroczystości Bożego Ciała, szczególnie dziękuję za przygotowanie czterech ołtarzy; kościoła i obejścia na procesję, panom od baldachimu, wszystkim, którzy nieśli w procesji sztandary, obrazy, figurkę św. Rozalii, paniom od świec, służbie liturgicznej, strażakom, dziewczynkom od sypania kwiatków ich rodzicom i paniom, które je przygotowują i prowadzą. Osobno dziękuję delegacjom z Gostycyna, Kamienicy, Przyrowy/Przyrówki i Piły.

1. Do czwartku włącznie zapraszam na procesje w Oktawie Bożego Ciała. Niech te procesje będą uroczyste, z kwiatkami, sztandarami, obrazami i figurkami.

W czwartek, na zakończenie Oktawy, odprawimy obrzęd poświęcenia wianków

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odnowimy Akt Poświęcania Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

1. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, to informacja dla tych, którzy chcieliby poświęcić się w służbie kapłańskiej.

1. Informacje remontowo – gospodarcze:
  • Przygotowujemy się do renowacji ołtarza Serca Jezusowego. Do tej pory mamy złożone i zatwierdzone wszystkie formalne wnioski i pozwolenia łącznie z tzw. rozeznaniem rynku i wyborem wykonawcy/spośród odpowiedzi które wpłynęły na nasze zapytania ofertowe/. Czekamy jeszcze na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim i wtedy dopiero możemy oddać ołtarz do pracowni konserwatorskiej, co ma nastąpić jeszcze w czerwcu.
  • Również w tym miesiącu zostanie zainstalowany w kościele zestaw multimedialny. Jest to urządzenie o zaawansowanej technice, składające się z trzech procesorów cyfrowych czytających z własnej pamięci utwory muzyczne – tekst, grę organową i śpiew. Zawiera on m.in. oprawę Mszy Św., nabożeństw, kolęd, a także ślubów i pogrzebów. Do tego zostanie zainstalowany duży ekran TV do wyświetlania tekstów pieśni i obrazów filmowych. Pozwoli nam to uporządkować sprawy związane z grą i podtrzymaniem śpiewu w naszej świątyni.
  • Ponieważ koszt tego zestawu przewidziany jest na ok 15.tys zł, kolekta z przyszłej niedzieli, przeznaczona będzie na ten właśnie cel.

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Weronika Osowicka z Gostycyna i Marcin Wilczek z Przymuszewa